/ KURZY / Rekreačné kurzy

Rekreačné kurzy objavte svet pod hladinou

Skin Diver / Junior Skin Diver

Predstav si ako sa vznášaš na hladine pokojného mora, pozoruješ najrôznejšie druhy rýb a korálov, všetko od delfínov po dugongy, pekne tvárou v tvár. Tvoj NAUI inštruktor Ťa prevedie a naučí ako správne šnorchlovať a potápať sa na nádych, a Tvoje zážitky sa budú zlepšovať súčasne s tým, ako sa bude zlepšovať Tvoja zručnosť.

Tento vstup do sveta pod vodou predstavuje zábavu pre celú rodinu a je určený pre všetkých záujemcov o svet pod vodou od 8 rokov veku, bez ohľadu na to , či sa jedná o skúseného plavca alebo záujemcu s minimom skúseností / pre ešte mladších záujemcov – min.5 rokov – ponúka NAUI necertifikovaný program „šnorchlovanie pre najmenších“.

Ako náhle dokončíš tréning a absolvuješ aspoň dva ponory na otvorenej vode, získaš potrebné vedomosti a prax k tomu, aby si sa mohol pohodlne a bezpečne potápať – bez prístroja.

No a keď Ťa to bude baviť nič nebráni tomu, aby si získané skúsenosti využil trebárs v kurze NAUI – Scuba Diver, teda potápanie s prístrojom.


Scuba Diver / Junior Scuba Diver

Týmto kurzom začína skutočné podvodné dobrodružstvo. Predstavte si, že sa vodná hladina pomaly posúva hore okolo masky, Vy sa pomaly zanárate a – stále dýchate . . . .Je to jeden s najviac vzrušujúcich pocitov ktorý vôbec môžete zažiť, teda keď sa rozhodnete stať skutočným potápačom. Kurz Scuba Diver – potápač s prístrojom – je vstupnou bránou do sveta pod vodou, behom ktorého sa dozviete základy potápania a naučíte sa základné zručnosti pre bezpečné potápanie s prístrojom na otvorenej vode. Po dokončení celého tohto kurzu budete môcť Vy aj Váš potápačsky buddy voľne objavovať a skúmať zázraky sveta pod hladinou a k tomu získate certifikáciu NAUI Scuba Diver, jednu s najrešpektovanejších potápačských certifikácii na svete, samozrejme s celosvetovou platnosťou.

Príď a zanor sa , čaká na Teba veľa novej zábavy, dobrodružstiev, vspomienok a nových priateľov.

Čo sa v kurze naučíte :

Váš inštruktor potápania Vás naučí všetko o potápačskom výstroji, zoznámi Vás so základmi potápačskej vedy, naučíte sa všetky potrebné potápačské zručnosti a dozviete sa všetko o podvodnom prostredí a jeho ochrane. Budete trénovať zručnosti potrebné pre Vašu bezpečnosť a pohodlie, každý kurz je zakončený predpísaným množstvom ponorov na otvorenej vode.

Ako začať :

Do kurzu NAUI Scuba Diver sa môžete prihlásiť po dosiahnutí 10 rokov. Potom už si stačí nájsť vhodného NAUI inštruktora, zobrať sebou plavky a uterák a môžeme začať.

Čo ďalej :

Ako náhle dokončíte kurz NAUI Scuba Diver a stanete sa tak certifikovaným potápačom, pravdepodobne budete chcieť pokračovať v potápačskom vzdelávaní, potom sa Vám ponúka kurz NAUI Advanced Scuba Diver alebo trebárs Rescue Diver – potápač záchranár. Možno ste Vy alebo Váš kamarát dlhšiu dobu nepotápali, potom Vám NAUI ponúka možnosť osvieženia Vašich potápačských zručností. No, a pokiaľ sa Vám potápanie natoľko zapáči, že sa budete chcieť stať potápačským profesionálom, nič nebráni tomu, aby ste pokračovali vo Vašom vzdelávaní a stali sa Divemastr, alebo dokonca Inštruktor potápania, záleží len na Vás. My v NAUI Vám veľmi radi pomôžeme zrealizovať Vaše sny !


Experienced Scuba Diver

Toto je ideálny kurz pre potápačov so skúsenosťou s potápaním s prístrojom, ktorí ale s najrôznejších dôvodov nezískali formálnu certifikáciu/hlavne príslušníci ozbrojených síl a bezpečnostných zložiek, komerčný potápači a pod./, a ktorí by radi získali certifikáciu NAUI.

Podmienkou pre vstup do tohto kurzu je vek minim. 15 rokov a preukázanie minim. 25 ponorov na otvorenej vode.

Tento kurz je vhodný tiež pre potápačov, ktorí získali predchádzajúcu certifikáciu v niektorom zo systémov, ktoré nie sú medzinárodne uznávané a radi by sa vyhli dokazovaním svojej certifikácie v zahraničí.


Advanced Scuba Diver / Junior Advanced Scuba Diver

Nechajte svoje podvodné dobrodružstvo pokračovať ! Využite svoje potápačské zručnosti k preskúmavaniu nových lokalít a naučte sa nové podvodné aktivity pod dohľadom skúseného NAUI inštruktora. Rozhodnite sa, ktorá podvodná špecializácia Vás zaujíma a aký typ potápania Vás najviac baví. Začnite uvažovať, ktorým smerom budete ďalej rozvíjať Vaše potápačské zručnosti a schopnosti.

Kurz Advanced Scuba Diver je certifikovaný postupový kurz pre potápačov s certifikáciou Scuba Diver, ktorí majú záujem o ďalší tréning, navštevujú rôzne potápačské oblasti a radi by získali vyššiu kvalifikáciu, vďaka ktorej získajú v týchto oblastiach lepšiu orientáciu.

V rámci tohto kurzu absolvujete minimálne 6 ponorov na otvorenej vode, s toho 3 samostatné ponory so zameraním na navigáciu, ponor v noci, alebo za zníženej viditeľnosti a jeden hlboký ponor – max. 40 metrov. Z voliteľných ponorov sa Vám potom ponúka :

 • Vyhľadávanie a vyzdvihovanie
 • Potápanie z lode
 • Záchrana
 • Lov a zber
 • Prieskum a podvodné mapovanie
 • Vrakové potápanie – bez prieniku
 • Pozorovanie a zber dat/faktov
 • Potápanie vo vlnách a v prúde
 • Vysokohorské potápanie
 • Podvodné foto – video
 • Používanie potápačského počítača


Master Scuba Diver

Získajte hlboké vedomosti o potápaní, vďaka ktorým získate autoritu vo Vašom klube - potápačskej skupine. Pokračovanie v dobrodružstve pod vodou Vám prináša nové skúsenosti a poznatky a posúva tým Vaše limity. Absolvent tohto kurzu získa jednu s najrešpektovanejších potápačských certifikácii na svete – NAUI Master Scuba Diver.

Kurz Master Scuba Diver je certifikovaným kurzom pre potápačov, ktorí si prajú zvýšiť svoje porozumenie sveta pod vodou a umocniť svoje zážitky s potápania. Tento kurz je ideálna pozícia pre vstup do NAUI Leadership oblasti.

V priebehu tréningu absolvujete minim.8 ponorov na otvorenej vode, ktoré budú obsahovať hlavne :

 • Núdzové postupy a rescue
 • Dekompresný ponor – reálny alebo simulovaný
 • Ponor za zníženej viditeľnosti alebo v noci
 • Podvodná navigácia
 • Vyhľadávanie a vyzdvihovanie
Ako voliteľné ponory sa Vám ďalej ponúkajú ponory zamerané na :
 • Skin diving – potápanie na nádych
 • Životné prostredie
 • Spotreba média
 • Potápanie z lode
 • Potápanie z brehu
 • Lov a zber
 • Ďalšie špeciálne ponory
Pokiaľ máš viac ako 15 rokov a vlastníš certifikáciu NAUI Advanced Scuba Diver alebo jej ekvivalent, tak si pripravený pre kurz Master Scuba Diver !