/ FAQ

FAQ Najčastejšie otázky

Aký je rozdiel medzi prístrojovým potápaním a šnorchlovaním ?

Šnorchlovanie je pozorovanie vodného prostredia bez použitia potápačského prístroja. Stačí Vám iba základné vybavenie ABC.

Prečo začať s potápaním ?

Dôvodov je veľa. Niekto začína s potápaním z lásky k vodnému prostrediu, pre iného je to seba poznanie a získanie seba reflexie. Pre niekoho je to relax, pre iného práca. Dôvodov nájdete nespočetné množstvo. Potápaním získate prístup do tichého sveta vodnej ríše, zoznámite sa so zaujímavými ľuďmi, ale na pamäti musíte mať stále rešpekt k vodnej ríši, pretože ste tam len ako návštevníci.

Aké sú rozdiely medzi NAUI a ostatnými asociáciami / CMAS, IANTD, PADI..../?

Rozdiely sú v štýle výučby, dôraze na praktické či teoretické skúsenosti, či označení dosiahnutých kvalifikácii. Niektoré asociácie sa zameriavajú viac na teoretický výklad, iné sú viac praktické. V NAUI kombinujeme obidva prístupy. Teória Vám pomôže naozaj porozumieť danej téme, v praktických lekciách si osvojíte zručnosti a predchádzanie krízovým situáciám, či ich prípadné rišenia.

Kde všade sa môžem s NAUI licenciou potápať ?

NAUI patrí k najstarším asociáciám prístrojového potápania, preto by sa Vám nemalo stať, že na potápačských bázach narazíte na tento problém. Keď sa Vám to ale aj tak stane, radšej zvoľte inú bázu, už samotný fakt, že neznávajú licenciu NAUI vzbudzuje podozrenie.

Kedy a kde vyberať kurzy ?

Kdekoľvek. Hlavným kritériom výberu je kvalifikovaný inštruktor, ktorého nájdete v zozname inštruktorov. V prípade, že ste si inštruktora vybrali, ponúkne Vám radu kurzov, ktoré Vás zoznámia s potápaním alebo rozšíri Vaše doterajšie vedomosti. Pokiaľ blízko Vašej lokality nie je žiadny inštruktor, obráťte sa na nás v kontaktnom formulári, radi Vám s výberom poradíme či pomôžeme vybrať vhodný kurz.

Kde a ako objednávať kurzy ?

Kurz si objednáte u Vami zvoleného inštruktora, prípadne kontaktujte priamo nás. Vždy uveďte svoje osobné údaje, pri niektorých špecializovaných typoch kurzov aj zdravotný stav.

Kde nájdem zoznam inštruktorov ?

Zoznam certifikovaných NAUI inštruktorov nájdete na našom webe.

Môžem na konci kurzu ohodnotiť inštruktora ?

Samozrejme ! Každú spätnú väzbu vítame. Po ukončení kurzu dostanete e-mail s formulárom – alebo odkaz na on-line formulár. Za kritiku či pochvalu Vášho vedúceho kurzu vopred ďakujeme. Práve Vaša spätná väzba nám pomáha držať kvalitu v systéme NAUI.